Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 5133333



*

nr 513 3333


WATERCOLOURS

Lenght: ()


1-par, 1800-tal, 39x39


Estimate:

1000

Sold:

SEK 4500

Auction date:

Monday Mars 10 2008
at 17:44:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/3 12:46:57 1      700 kr
8/3 22:21:53 2      750 kr
9/3 16:28:20 3      1.700 kr
9/3 18:40:41 2      900 kr
9/3 18:41:33 2      1.000 kr
9/3 19:01:08 4      3.200 kr
9/3 22:13:15 3      2.300 kr
9/3 22:14:43 3      2.700 kr
10/3 14:42:00 5      4.400 kr
10/3 17:28:33 6      Vinnande bud
10/3 17:31:34 6      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr